reede, 29. mai 2015

Lambasalat rohelise kastmega

Nädalavahetus on kohe-kohe ukse ees ja kuna ilm tõotab tulla suviselt soe, siis kindlasti tehakse ka grillile tuli alla ja einestatakse õues.
Liha kõrvale sobib hästi see kerge salat, kus kasutasin lambasalatit (tuntud ka põldkännaku nime all) ja krõmpsuvaid rediseid. Kuna salat on ülimalt lihtne ja koosneb vaid kahest komponendist, siis tahtsin seekord salatikastmeks valmistada midagi erilisemat kui tavaline oliivõli baasil kaste. Selle idee leidsin Jamie Oliveri raamatust. Heleroheline kaste valmib vaid nupuvajutusega ja sobib lihtsa salatiga imehästi.


Lambasalat rohelise kastmega

1 karp lambasalatit
4-5 redist

Kaste:
1 punt basiilikut
3-4 anžoovisefileed
3 sl oliivõli
1 tl dijon sinepit
2 sl hapukoort
4 sl vett
soola-pipart

Pane kõik kastme koostisained blenderisse ja purusta ühtlaseks kastmeks.
Tõsta salatilehed serveerimisalusele. Tõsta peale õhukeselt viilutatud rediseviilud. Nirista peale kaste. Serveeri kohe.

4 kommentaari:

Kaare ütles ...

Lambasalat on üks minu lemmikutest! Nii mõnus :)

Liisi ütles ...

Oo jaa, Kaare! Hea maheda maitsega salat.

Jaanika L ütles ...

Nüüd ma lõpuks ometi tean, kuidas eesti keeles seda salatit kutsuda. See on üks minu lemmikutest just selle tõttu, et seda on nii lihtne salatiks teha. Muidu sloveeni keeles on lambasalati nimi motovilec.:)

Liisi ütles ...

Minu jaoks on lambasalat siiski veidi kohmakas, eelistaks suupärasemat väljendit. Lambasalati (ing k lamb salad) nimetus olla tulnud sellest, et Vahemeremaades tärkab taim varakevadel, mil lambad poegivad.