esmaspäev, 3. detsember 2012

Martsipanikattega piparkoogid

Piparkoogitainas ootas juba nädalapäevad küpsetamist, aga minu jaoks algab jõuluaeg ikkagi detsembriga ja esimese advendiga, mitte novembris nagu kaubanduses näha võib.
Nüüd on aga toas juba veidi jõulumeeleolu - küünlajalad on kaminasimsile sätitud, põrandal on punasetriibulised kaltsuvaibad ja  tuba on piparkoogilõhna täis.
Vahelduseks võib ka piparkoogid ära ehtida, muutes need pisut erilisemaks ja pidulikumaks. Selle laheda idee eest saab au ja kuulsuse endale Eva.


Martsipanikattega piparkoogid

piparkoogitainast
värvilist martsipani
koogikaunistusi

Küpseta piparkoogid. Lase jahtuda.
Rulli martsipan. Lõika piparkoogivormiga välja martsipanist kuju. Vajuta õrnalt piparkoogi peale. Vajuta peale kaunistused.

8 kommentaari:

Aliise ütles ...

Lihtsalt üliilus pilt. Ja suurepärane idee. :)

Suslik ütles ...

Mulle kui suurele martsipanisõbrale meeldib see idee väga :) Väga ilusad näevad välja ka :)

Suslik ütles ...

Proovisin täna need kohe ka järgi ning veendusin, et see on tõeliselt hea kooslus. Lisasin veel jõhvikamoosi vahele ning see kooslus maitses tõeliselt hea :) Aitäh ideed jagamast ning Evale kiitus suurepärase ja uudse idee eest :)

Anonüümne ütles ...

Kuidas see martsipan seal peal nii hästi püsib?

Aliise ütles ...

Ma küsiks, kas värvilist martsipani võib leida igast poest? Või peab seda ise värvima?

Liisi ütles ...

Tore kuulda, Suslik!

Anonüümne - martsipani all ei ole kasutatud kreemi, vaid on lihtsalt veidike piparkoogi peale kinni vajutatud. Hästi püsib.

Aliise - ma ei tea, kas päris igast poest, aga mina olen värvilist martsipani ostnud Kaupmehe hulgilaost. Erinevaid värvilisi martsipane pakub ka näiteks Koogimeistri e-pood (http://koogimeister.ee/category.php?id_category=5).

Kimara ütles ...

Oi, miten ihanan juhlavia pipareita!

MARIT ütles ...

Tõelised kaunitarid!!!